Ocieplanie pianką poliuretanową zapewnia doskonałą termoizolację oraz świetnie uszczelnia ocieplone przez nas budynki. Z racji na dość szeroki wachlarz zalet tej metody coraz więcej osób wybiera ją do uszczelniania i izolowania nietypowych obiektów o różnym przeznaczeniu.

Są to obiekty, które z racji na swoje zastosowanie muszą utrzymywać wewnątrz stałą temperaturę. Pianka poliuretanowa sprawdza się tu doskonale ponieważ jest świetnym izolatorem, który nie pozwala na nadmierny przepływ powietrza dzięki czemu te obiekty łatwiej utrzymują pożądaną temperaturę. Jednocześnie pianka „oddycha”, a więc nie zatrzymuje powietrza wewnątrz zapewniając mu stabilny przepływ.

Z uwagi na specyficzne konstrukcje tych budynków inne metody ocieplania mogłyby okazać się mało precyzyjne natomiast pianką izoluje nawet najdrobniejsze i najmniej dostępne szczeliny. Wykonana w ten sposób izolacja pozwoli nam cieszyć się jej efektami przez długie lata.

Termoizolacja i uszczelnianie takich obiektów jak:

Termoizolacja i uszczelnianie
pianką poliuretanową

Użycie pianki poliuretanowej w takich obiektach jest też bardzo ważne z uwagi na ich specyfikację. Pianka jest materiałem, który nie pyli, nie kruszy się oraz nie wydziela zbędnych substancji, które mogłyby być szkodliwe w obiektach przeznaczonych do przechowywania zwierząt, owoców czy też warzyw. Wykonania takiej termoizolacji oraz uszczelnienia jest gwarantem stabilności energetycznej budynku.