Dlaczego warto wybrać technologię natrysku pianką poliuretanową?

Technologia natrysku pianką poliuretanowa polega na wykonaniu hydrodynamicznego natrysku piany na powierzchnie wewnętrzne izolowanych konstrukcji. Jest to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod termoizolacji, która stopniowo eliminuje z rynku inne dostępne metody.

Wykonana powłoka tworzy bardzo szczelną izolację, która powstrzymuje nadmierny przepływ powietrza w przeciwieństwie do innych materiałów jakie są wykorzystywane przy ociepleniach budynków. Jednocześnie uniemożliwia konwekcje, która odpowiada za 50% strat ciepła. Dzięki temu znacznie zmniejszamy koszty ogrzewania i energii.

Sam proces natrysku piany jest bardzo szybki, a naniesiony w ten sposób materiał nie obciąża nadmiernie konstrukcji nośnej. Pianka jest łatwa w użyciu nawet w trudno dostępnych miejscach, a także przyjazna dla środowiska, ponieważ nie produkuje formaldehydu oraz związków chemicznych naruszających warstwę ozonową.

Dodatkowym atutem tej metody jaki również warto brać pod uwagę przy wyborze tej metody jest dźwiękoszczelność materiału. Pianka świetnie wygłusza, dlatego dobrze sprawdza się w miejscach w których zabezpieczenie przed niepożądanym hałasem jest kwestią kluczową takich jak studia nagrań czy też kluby. Pod tym kątem doskonale sprawdzi się również w budynku mieszkalnym, który będzie idealnie wygłuszony i chroniony przed hałasem zewnętrznym i wewnętrznym co bardzo wpłynie na komfort życia mieszkańców. Wielką zaletą technologii natrysku jest możliwość użycia jej zarówno w nowo powstałych budynkach jak i tych już istniejących.

Główne zalety stosowania pianki poliuretanowej

Co to jest pianka pur
i jakie są jej zalety?

Pianka pur jest to nic innego jak spieniony poliuretan. W trakcie procesu spieniania przyjmuje on postać plastycznej piany, która po naniesieniu na powierzchnię zwiększa swoją objętość.

Piankę rozprowadza się za pomocą specjalnego pistoletu na wszelkiego typu powierzchnie zarówno beton, blachę czy drewno. Postać tego materiału sprawia iż z łatwością możemy aplikować go w nawet najmniej dostępnych miejscach. Jest miękki i elastyczny, a przede wszystkim tworzy szczelną warstwę, która ochrania budynek nie tylko przed wypromieniowaniem ciepła, zasysaniem zimnego powietrza oraz ucieczką powietrza ciepłego.

Dodatkowo jest materiałem bardzo elastycznym, a co za tym idzie nie odkleja się oraz nie pęka przy pracy dachu. Pianka przez swoją wyjątkową budowę nie wsysa wewnątrz siebie wilgoci jednak zapewnia wystarczającą przepuszczalność pary co sprawia, że jest ona  oddychająca. Dzięki swojej uniwersalnej strukturze stanowi bardzo dobry materiał wygłuszający i oprócz pomieszczeń o dużej wilgotności jak łazienka czy sauna nie wymaga dodatkowego zastosowania foli paroizolacyjnych. Pianka jest bardzo łatwa w aplikacji, nie wymaga dodatkowego mocowania izolacji. Jest doskonałym rozwiązaniem do budynków o nietypowych kształtach. Jest produktem szczelnym lecz pozwalającym na oddychanie. Gotowa aplikacja nie posiada żadnych skutków ubocznych oraz cech negatywnych. Jest produktem całkowicie przyjaznym dla środowiska. Została uznana za najbardziej ekologiczny materiał ociepleniowy przez Amerykańskie Stowarzyszenie Ludzi Chorych na Astmę. Aplikacja pianki jest objęta 20- letnią gwarancją.